Konstrukcje stalowe

Zoptymalizowane konstrukcje stalowe to ważny element w budżecie każdej inwestycji, który często determinuje opłacalność biznesową danego przedsięwzięcia. Lawinowy wzrost cen stali, z jakim musiał zmierzyć się w ostatnich latach rynek budowlany, sprawił inwestorom i wykonawcom mnóstwo problemów.

Zawbud to funkcjonująca w północnych rejonach naszego kraju firma, która w budowie obiektów wielkokubaturowych, koncentruje się na stosowaniu rozwiązań systemowych. Takie podejście jest szczególnie istotne, jeśli chodzi o konstrukcje stalowe, bowiem pozwala zminimalizować ilość stali niezbędnej do prefabrykacji konstrukcji hali czy magazynu. Brak doświadczenia w projektowaniu konstrukcji, powszechnie skutkuje asekuracją i jej przewymiarowaniem. Konsekwencją jest dodatkowy tonaż stali i wzrost kosztów. Jeżeli okaże się, że grunty na terenie inwestycji są słabe, to taka praktyka może też doprowadzić do konieczności ich wzmocnienia. W efekcie, konstrukcje stalowe o większej masie własnej, mogą nawet dwukrotnie podrożyć budżet całej budowy.

W sytuacji, kiedy zależy Ci na terminowości i atrakcyjnej ofercie cenowej – skorzystanie z profesjonalnych usług firmy Zawbud będzie najlepszym rozwiązaniem. 

 

Montaż konstrukcji stalowych

Sprawny montaż konstrukcji stalowych, to jeden z kluczowych czynników, od których zależy czas trwania inwestycji budowlanej. W momencie dowozu konstrukcji z prefabrykacji i sprawdzeniu kompletności poszczególnych jej elementów, można przystąpić do składania szkieletu hali. W rzeczywistości wykonawcy często poszukują wówczas dopiero ekipy monterów oraz potrzebnego sprzętu. Firma Zawbud posiada wyspecjalizowaną grupę monterską, która sprawnie i bez zbędnej zwłoki realizuje montaż konstrukcji stalowych. Dodatkowo, warmińsko-mazurskie przedsiębiorstwo dysponuje własnym parkiem maszynowym i sprzętowym, dlatego może zaoferować kompleksową usługę. W przypadku posiadania etatowych specjalistów oraz firmowych podnośników, zwyżek czy dźwigów – montaż konstrukcji stalowych jest znacznie szybszy i tańszy. Tonaż konstrukcji stalowej uwarunkowany jest również specyfiką wykorzystania docelowego obiektu oraz rozstawem ram. Jeśli wewnątrz hali lub magazynu można zastosować dodatkowe podparcia dla ram konstrukcyjnych (słupy), to zwykle szerokość profili stalowych może zostać zmniejszona.

Zastosowanie rozwiązań modułowych, umożliwia ewentualną rozbudowę obiektów w przyszłości, poprzez montaż kolejnych segmentów.