Budowa ferm drobiarskich

Nasza firma posiada największe doświadczenie w realizacji ferm drobiarskich. Wykonaliśmy już blisko 400 tego typu budynków na terenie całej Polski. Realizacja tak wielu obiektów utwierdziła nas w przekonaniu, że najważniejszym elementem planowania inwestycji jest zwrócenie uwagi na higienę i utrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Gromadzone od kilkunastu lat doświadczenia pozwoliły na wypracowanie sprawdzonych rozwiązań.

Oferujemy budowę ferm w wielu wariantach, zależnie od potrzeb i wymogów inwestorów.

Ściany:

  1. Tradycyjne murowane trójwarstwowe: SUPOREX 24 cm + 12 cm z dwuwarstwowym styropianem wewnątrz;
  2. Tradycyjne murowane dwuwarstwowe: SUPOREX 24 cm, ocieplone styropianem o grubości 12 cm;
  3. Murowane z Suporexu 24 cm i ocieplone płytą warstwową PIR;
  4. Konstrukcja stalowa + płyty warstwowe.

Dach:

  1. Konstrukcja stalowa oparta na wieńcu, izolacja termiczna z wełny mineralnej, podbitka z blachy, pokrycie blachą trapezową;
  2. Konstrukcja stalowa oparta na wieńcu, izolacja termiczna z płyty warstwowej od dołu kratownicy, pokrycie blachą trapezową;
  3. Konstrukcja stalowa oparta na wieńcu, izolacja termiczna i pokrycie dachu płytą warstwową;
  4. Konstrukcja stalowa oparta na słupach, izolacja termiczna z płyty warstwowej, pokrycie dachu blachą trapezową.

Posadzka zatarta mechanicznie na gładko, zaimpregnowana:

  1. Beton C20/25 posadzkowy;
  2. Beton C30/37 o podwyższonej klasie ekspozycji;
  3. Beton C30/37 z utwardzeniem powierzchniowym;
  4. Beton C20/25 ze zbrojeniem rozproszonym i utwardzeniem powierzchniowym.

Każdy z przedstawionych wariantów budowy ma swoje zalety i wady, chętnie przedstawimy Państwu te szczegóły w trakcie analizy konkretnego przypadku. Dopasowujemy metodę budowy do oczekiwań Inwestorów. Doradzamy, która technologia jest najkorzystniejsza pod względem ekonomicznym. Jesteśmy w stanie wykonać obiekty o dowolnych wymiarach - fermy o szerokości od 12 do 28 metrów budujemy bez dodatkowych podpór wewnątrz budynku. Nasi pracownicy służą swoim doświadczeniem i doradzą Państwu przy podejmowaniu decyzji od przygotowania projektu aż do oddania budynku.

Hale drobiarskie budujemy w ciągu 15 tygodni.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

 

 

 

 

 

 

Budowa ferm

Aktualne przepisy sprawiają, że budowa ferm obwarowana jest koniecznością przestrzegania restrykcyjnych wymogów techniczno-sanitarnych. Jednym z nowych warunków jest obowiązek lokalizowania tego typu dużych obiektów inwentarskich w odległości co najmniej 500 m od zabudowań mieszkalnych. Chodzi o ograniczenie szkodliwości i uciążliwości dla ludzi – ze strony ferm trzody chlewnej, drobiu i zwierząt futerkowych. Warunki te powodują, że budowa ferm odbywa się często na gorszej jakości, nieutwardzonym gruncie, co może stwarzać problemy niedoświadczonym wykonawcom. Posiadamy niezbędną wiedzę, sprzęt, rozwiązania systemowe oraz potencjał kadrowy, które pozwalają na sprawną realizację inwestycji w każdych okolicznościach.

Budowa ferm drobiarskich

Profesjonalna budowa ferm drobiarskich wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie bieżących przepisów i wymogów dla prowadzenia tego rodzaju hodowli. W ostatnim czasie, z uwagi na epidemię ptasiej grypy, a także uchwaloną tzw. ustawę odorową, wiele norm uległo zaostrzeniu. Nasza firma, która od lat specjalizuje się m. in. w budowie obiektów inwentarskich, zna zarówno wymagania techniczno-sanitarne, jak i potrzeby inwestorów prowadzących zajmujących się hodowlą drobiu. Oferujemy kompleksowe wykonawstwo, ponieważ oprócz wykwalifikowanych pracowników, posiadamy również niezbędny maszyny i sprzęt. Dzięki temu budowa ferm drobiarskich odbywa się płynnie, terminowo i w ramach pierwotnie zatwierdzonego budżetu finansowego. Fermy wymagają zastosowania okładzin ściennych i dachowych z niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Wiąże się to z potrzebą utrzymania w środku stałej temperatury, przy umiarkowanych wydatkach na ogrzewanie.